2 Haziran 2010

MediaCat'in Haziran sayısı çıktı


MediaCat'in Haziran sayısı çıktı. Haziran kapağında 'Seçkinlerin Düşüşü' başlıklı bir dosyaya yer veren MediaCat'in Haziran sayısında yer alan konu başlıkları kısaca şu şekilde:
Seçkinlerin düşüşü
İtalyan sosyolog ve ekonomist Pareto, tarihi bir seçkinler sirkülasyonu olarak resmeder. Bi yanda konsolidatör seçkinler mevcut düzeni sürdürmeye çalışırken, diğer yanda yenilikçi seçkinler meydan okur. Pareto’nun teorisi bugünkü Türkiye’yi anlamak için de birçok ipucu sunuyor.
Serhat Albayrak’ın reyting isyanı
Sabah’ın 25. yılı nedeniyle ziyaret ettiğimiz Serhat Albayrak, konu televizyon reytinglerine gelince sert konuştu: Ezel Türkiye’nin en çok konuşulan dizisi ama yüzde 11-12 reyting alıyor. Bunu bana kimse anlatamaz. Ortada bir problem var. Bu sorunla ilgili gerçek bir done tespit edersem ortalığı yangın yerine çeviririm. Bu markanın başındayken buna müsaade edemem.
Dosya: Türkiye’nin asırlık markaları
Türkiye’de modern reklamcılığın geçmişi yarım asrı yeni aştı ancak yüzyılı deviren birçok markamız var. MediaCat Türkiye’nin asırlık köklü markalarının hikeyelerini sayfalarına taşıyor.
Celebrity Güven Endeksi
Geçtiğimiz dönem ‘Türkiye’nin en güvenilir ünlüleri’ listesinin zirvesini ilk kez bir başka isme, Cem Yılmaz’a kaptıran Seda Sayan, televizyonda yeni programına başlamasından olsa gerek, yeniden zirvede. Listede başka sürprizler de var.
En interaktif markalar
İçinde bulunduğumuz dijital enformasyon çağı, bin yıllık bilinirliğin yanına yepyeni bir marka değeri ekledi: İnteraktivite... MediaCat, Türkiye’nin en interaktif markalarını belirlemek üzere Ipsos KMG ile birlikte kapsamlı bir araştırma gerçekleştirdi.
MediaCat’e konuştular
Cem Kozlu: Dışarıdaki yumuşama iç politikaya da yansımalıYeni RVD Başkanı Ahmet Pura: Yumruk sıkarsanız el sıkışamazsınızGüven Borça: Kriz aslında sanayi devrinin sonuCenk ve Erdem: Marka olmak nedir bilmiyoruzRasim Ozan Kütahyalı: Türkiye normalleştikçe teorik meseleleri daha çok konuşacağız
MediaCat Haziran sayısında 4 ek birden veriyor...
1. Pİ
2. 3M Outdoor
3. Yerel Medya Özel Eki
4. Medya Veri Kiti

Hiç yorum yok: